W Olszynie rozpływa się Droga Krajowa 30 (video)

Historia jak u Barei na drodze krajowej nr 30 w Olszynie. Kto jechał wczoraj lub dziś ten doświadczył tego organoleptycznie. Kto nie jechał i nie wie, temu serdecznie nie polecam. W miejscowości Olszyna droga dosłownie rozpływa się pod kołami samochodów!  Najśmieszniejsze, a może najtragiczniejsze, jest że ta chałturnicza inwestycja powstała zupełnie niepotrzebnie. Kolejny przykład marnotrawstwa publicznych pieniędzy?

Pamiętam odcinek drogi w Olszynie przed remontem. Obwodnica została przygotowana profesjonalnie, naprawdę przyjemnie było tamtędy jechać. Jednak w Polsce nie może być normalnie. Nie dalej niż półtora roku temu przeżyłem szok. Asfalt w idealnym stanie został zerwany na sporym odcinku drogi krajowej nr 30. Bez jakiegokolwiek sensu, bo po co niszczyć coś, co jest w idealnym stanie, gdy wiele innych polskich dróg jest w stanie opłakanym?

W trakcie zbytecznego remontu doszło tam do kilku wypadków, ponieważ w jego trakcie droga pokryta była drobnym żwirem utrudniającym jazdę. Po remoncie odcinek ten zyskał wyraźnie inne właściwości jezdne. Gdy wyjedzie się z Biedrzychowic wyraźnie słychać wjazd na nową nawierzchnię.

Teraz dodatkowo widać jakość nowej nawierzchni – kilka dni upałów i droga jest zdewastowana, a asfalt odjeżdża w obydwu kierunkach na kołach kierowców. To jakaś paranoja!

Udało mi się z nieoficjalnych źródeł dowiedzieć następujących rzeczy. Podobno droga może i była super, ale zarząd dróg krajowych miał nadwyżkę środków, którą oczywiście koniecznie trzeba było zmarnować, tfu, spożytkować. Postanowiono więc podobno zerwać asfalt w Olszynie i położyć bliżej niezidentyfikowaną asfaltopodobną nawierzchnię w tym samym miejscu. Oczywiście urzędasy zapomniały, że droga powstała z naszych podatków (i powtarzając do znudzenia była świetna!), następnie z naszych podatków została zerwana i położona na nowo, tylko do dupy. Asfaltowa chałtura która już się rozpada zostanie wyremontowana również z naszych podatków. A wiecie co jest najgorsze? Najgorsze jest, że takie absurdalne procedury spotyka się na każdym kroku, a ludzie, którzy delegują takie zadania nie ponoszą odpowiedzialności. Święte głupie krowy za nasze podatki! Ale to wszystko podobno, a jak jest naprawdę?

Zapraszam do obejrzenia filmu 🙂

Jedno przemyślenie nt. „W Olszynie rozpływa się Droga Krajowa 30 (video)”

  1. Daję rękę obciąć że zaraz wyjdzie, że tu nikt nie jest winny i trzeba zrobić nowy remont a o starym zapomnieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *